پرداخت هزینه آزمون USMLE

آزمون USMLE یک آزمون سه مرحله ای می باشد که توسط اتحادیه فدراسیون انجمن پزشکی آمریکا (FSMB) و هیئت ملی بازرسان پزشکی آمریکا (NBME) برگزار می‌شود. آزمون USMLE که مخفف United States medical Licensing Examination می باشد به پزشکان عمومی در ایالت متحده آمریکا اجازه ادامه تحصیل و کار را می دهد و این افراد با گرفتن نمره قبولی در این آزمون جواز پزشکی یا طبابت و همچنین اجازه ی وارد شدن به دوره ی تخصصی پزشکی را دریافت می کنند.

مرحله اول این آزمون خود شامل 7 مرحله می شود که داوطلب در هر مرحله 60 دقیقه فرصت خواهد داشت به 46 سوال پاسخ دهد و در این مرحله مهارت فرد در زمینه علوم بالینی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مرحله دوم این آزمون به دو مرحله دانش بالینی و مهارت های بالینی تقسیم می شود که در مرحله دانش بالینی که به آن Clinical Knowledge گفته می شود، داوطلب باید در یک آزمون کتبی 9 ساعته شرکت نماید که در این مرحله دانش پزشکی، درک فرد از علوم بالینی برای مراقبت از بیمار و مهارت های فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مرحله مهارت های بالینی که به آن Clinical skill گفته می شود، در یک روز برگزار می شود و داوطلب باید در این روز به 12 بیمار مراجعه کند و برای هر بیمار 15 دقیقه وقت ویزیت و 10 دقیقه وقت یادداشت برداری دارد.

در مرحله سوم این آزمون تمامی مباحث مربوط به پزشکی بالینی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مرحله اول و مرحله Clinical Knowledge آزمون USMLE در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید به یکی از کشور های همسایه مانند ترکیه و امارات متحده عربی مراجعه نمایند و مرحله Clinical skill و مرحله سوم آزمون USMLE در ایالت متحده آمریکا برگزار می شود.

هزینه شرکت در آزمون USMLE برای مرحله اول و دوم 940 دلار و برای مرحله سوم 1580 دلار می باشد و کردیت خونه می تواند به شما در پرداخت این هزینه کمک کند.

نکاتی درباره آزمون USMLE

مشاوره خرید

نیاز به مشاوره دارید ؟ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

خیر، این آزمون در ایران برگزار نمی شود.

نتایج این آزمون معمولا از طریق ایمیل اعلام می شود.