پرداخت هزینه هاست و دامنه

از گام های اولیه برای ورود به اینترنت و کسب و کار آنلاین، آشنایی با مفاهیم هاست و دامین است و افرادی که قصد طراحی سایت دارند، معمولا با دو مسئله خرید هاست و خرید دامنه مواجه می‌شوند.

دامنه در اصل همان آدرس وب سایت شما در دنیای اینترنت می باشد و می توان گفت که دامنه همان آدرسی است که در مرورگر خود برای ورود به هر سایتی وارد می‌کنید. به‌طور کلی دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل می‌شود.

نام دامنه می‌تواند متشکل از اعداد، حروف و یا هردوی آنها باشد و این نام تا حد زیادی به محتوای سایت شما بستگی دارد. نام دامنه از پسوند آن جدا است و این دو از طریق یک نقطه از هم جدا می شوند. پسوندها به طور کلی در دو دسته اصلی بین‌المللی و ملی طبقه‌بندی می‌شوند که انتخاب پسوند مناسب نیز به حوزه فعالیت وب سایت و نظر شخصی شما بستگی دارد. مثلا پسوند com نمونه‌ای از پسوند بین‌المللی و ir نمونه‌ای از پسوند ملی کشور ایران می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که هر وب سایت به یک دامنه اختصاصی نیاز دارد و نباید دامنه ای که از آن استفاده می کنید، استفاده شده و تکراری باشد.

در تعریف هاست باید بگوییم که هاست (Host) سرویسی می باشد که اطلاعات سایت شما بر روی آن قرار می‌گیرد و هنگامی که کاربران اینترنت می خواهند وب سایت شما را مشاهده کنند، تنها کاری که باید انجام دهند این است که آدرس وب سایت شما را در مرورگر خود تایپ کنند. سپس رایانه آنها به سروری که هاست شما را پشتیبانی می کند متصل می شود و صفحات وب سایت شما از طریق مرورگر به آنها نمایش داده می شود. شما بسته به سایتی که قصد طراحی آن را دارید و امکاناتی که این سایت نیاز خواهد داشت، نوع هاست خود را انتخاب می‌کنید و با تهیه یک هاست، بسته به نوع آن، ابزار دسترسی به فضای این هاست از طریق شرکتی که هاست خود را خریداری کردید، به شما ارائه می‌گردد.

امروزه عواملی مانند قیمت و خدمات ارائه شده باعث شده است که افراد به خریداری هاست و دامین خارجی تمایل پیدا کنند و بسیاری از افراد دامین و هاستینگ خارجی را به دلیل کیفیت بالاتر، امکانات و سرویس‌های بیشتری که ارائه می‌کنند، ترجیح می‌دهند. این افراد برای خرید هاست و دامنه از سایت های خارجی نیاز به پرداخت ارزی دارند و آنها برای پرداخت ارزی می توانند از کردیت کارت هایی مانند مسترکارت و ویزاکارت استفاده کنند. کردیت خونه می تواند به شما در پرداخت هزینه خریداری هاست و دامنه خارجی کمک کند.

مزایای هاست و دامین خارجی

مشاوره خرید

نیاز به مشاوره دارید ؟ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

این مورد بستگی به حجم اولیه سایت شما دارد، اما با توجه به اینکه در اغلب شرکت‌های هاستینگ امکان ارتقا سرویس هاست وجود دارد در صورت نیاز می توانید میزان فضای هاست خود را ارتقا بدهید.

دامین فارسی چند سالی است که قابل ثبت شدن شده است و تنها با پسوند های com، net، org  قابل ثبت است.

برای دامین های بین المللی زمان مالکیت از یک تا ده سال می باشد ولی برای دامین های ملی مدت زمان مالکیت دامین، یکساله و پنج ساله می باشد.