گیفت کارت

شاید تاکنون بارها اسم گیفت کارت را شنیده باشید و از خود پرسیده باشید که گیفت کارت چیست و چه کاربردی دارد و مزایای استفاده از گیفت کارت چیست. ما در این نوشتار به بررسی همه ی این سوالات خواهیم پرداخت.

gift card ها نوعی کارت فیزیکی یا مجازی هستند و دقیقا شبیه به کارت شارژ سیم کارت می باشند که روی این گیفت کارت ها یک مبلغ مشخصی نوشته شده است و دارای یک کد می باشد با وارد نمودن آن کد، اعتبار شما به همان مقداری که روی کارت نوشته شده است افزایش می یابد و می توانید از کمپانی مورد نظر خود، خرید های مجازی یا خرید کالای فیزیکی و یا حتی خدمات الکترونیکی نظیر بازی، برنامه، کتاب، فیلم و غیره را انجام دهید. صادر کننده gift card ها به طور معمول بانک ها، شرکت ها و کمپانی های بزرگ می باشند و از معروف ترین این کمپانی ها می توان به آمازون، مایکروسافت، اپل و گوگل اشاره کرد. کردیت خونه می تواند به شما در پرداخت هزینه های مربوط به خرید gift card کمک کند.

بسیاری از gift card ها حداقل و حداکثر موجودی دارند و معمولا حداقل موجودی آنها 5 دلار و حداکثر موجودی آنها 1000 دلار می باشد.

gift card ها را به طور کلی می توان به دو نوع تقسیم کرد:

1. گیفت کارت های حلقه باز

گیفت کارت های حلقه باز نقش یک کارت اعتباری را ایفا می‌کنند و هر فروشنده‌ای این gift card ها را می‌پذیرد و این کارت ها همچنین در خرید آنلاین، اعتبار دارند. بسیاری از کمپانی های بزرگ صادرکننده gift cardها مانند ویزا کارت، اکسپرس و مستر کارت و غیره اغلب gift card های حلقه باز را به کاربران ارائه می‌دهند.

2. گیفت کارت های حلقه بسته

gift card های حلقه بسته معمولا توسط فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند و می‌توان با آن‌ها محصولات مختلف را از یک فروشگاه مشخص خریداری کرد. از این گیفت کارت ها معمولا فقط برای خرید محصول از یک فروشنده خاص استفاده می‌شود. البته به این موضوع توجه داشته باشید که اگر یک کمپانی چندین فروشنده مختلف داشته باشد، این کمپانی می‌تواند gift card هایی را به کاربران و مشتریان خود بدهد که آنها بتوانند در همه آن چند فروشگاه از این gift card ها استفاده کنند. gift card های حلقه بسته معمولا هزینه فعال‌سازی ندارند.

مزایای استفاده از گیفت کارت

مشاوره خرید

نیاز به مشاوره دارید ؟ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

معمولا اکثر gift card ها تاریخ انقضا ندارند.

gift card ها برای افراد ایرانی معمولا برای خریدهای خارجی به دلیل عدم امکان پرداخت پول خرید ها به ریال کاربرد دارند و استفاده از gift card، روشی بسیار ساده برای انجام خرید توسط فرد خریدار می باشد.

gift card ها دارای اعتبار پولی می باشند. بنابراین خریداری gift card رایگان منطقی به نظر نمی رسد.